verni

Výstava CESTA skúma vzťah medzi dieťaťom a svetom

Ingrid NEVE, maliarka a fotografka, patrí medzi mladých, aktívnych ľudí súčasnej doby. Jej výtvarné diela sa usilujú zasiahnuť do nášho vnímania života a zanechať v ňom stopu. Zatiaľ nie je veľmi známou výtvarníčkou, už teraz však vnímame jej tvorivý potenciál. Maľuje a fotografuje s neutíchajúcim vnútorným oduševnením z ktorého kreuje osobité diela.

Ingrid Neve študovala na Katedre výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty UK v Bratislave pod vedením doc. Stanislava Harangozá, akad. mal., ktorý v nej vzbudil vášeň k farbe. Jej rané práce boli zamerané na farebné, abstraktné momenty, tie časom prerástli do konkrétnejších foriem. Je potrebné vnímať blízky vzťah medzi jej maliarskou a fotografickou tvorbou. Určité obdobie sa dokonca venovala výhradne technike fotografie, dodnes je tento vplyv výrazný vo všetkých dielach.

cestainge

Výstava Cesta je obrazovým stvárnením premýšľania o dieťati a jeho vzťahu so svetom. Na začiatku každej životnej cesty je dieťa. Je ovplyvniteľné, veľmi tvárne a zraniteľné. V detstve sa utvárajú piliere osobnosti, zbierame prvé kamienky vlastnej cesty, prijímame ich od iných, učíme sa kráčať. Jednotlivé kamienky sa premieňajú na záznam v duši, na myšlienky a názory.

Každá cesta sa mení, vlní, prispôsobuje v závislosti na ceste iných. Koho stretneme pri svojich prvých krokoch? Podá nám niekto pomocnú ruku? Alebo nás niekto podrazí a vysmeje?

Michaela Syrová, kurátorka výstavy

VERNISÁŽ: 13. marec 2014
TRVANIE VÝSTAVY: 13. marec – 4. apríl 2014

13/03/2014 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>